Podkarpacie stawia na rozwój turystyki medycznej.

W dniach 21-22 czerwca Polska Organizacja Turystyczna  uczestniczyła  w Międzynarodowym Kongresie pod nazwą „Business withoutlimits”, który odbył się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym ARENA  w podrzeszowskiej Jasionce. W ramach Kongresu odbywało się szereg konferencji branżowych, w których swoją wiedzę i doświadczenie prezentowali znamienici goście i specjaliści z różnych dziedzin.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja dedykowana zdrowiu i turystyce medycznej.

Podkarpacie to najpiękniejszy zakątek Polski, w którym nie tylko można wypoczywać ale również skorzystać z bogatej oferty usług zdrowotnych i medycznych  powiedział Stanisław Kruczek – wicemarszałek województwa podkarpackiego, jeden z zaproszonych gości.

Przykładami wsparcia ze strony samorządu regionalnego  dla rozwoju turystyki medycznej na Podkarpaciu mają  być: zaplanowana „Bezcłowa Strefa Zdrowia” funkcjonująca w hali portu lotniczego w Jasionce oraz klaster medyczny jako przykład partnerstwa publiczno-prywatnego w tworzeniu konkurencyjnej oferty usług prozdrowotnych w regionie. Udział we wspólnych przedsięwzięciach  zadeklarowali również :  Stanisław Mazur – prezes Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie oraz Joanna Dobrzańska – dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu Arłamów w Ustrzykach Dolnych-uczestnicy panelu dyskusyjnego.

Turystyka medyczna to szybko rozwijający się przemysł światowy. O tym, że Polska również podejmuje działania promocyjne w celu pozyskania turysty-pacjenta z zagranicy  poinformował   -Piotr Tatara – dyrektor Biura Projektów Unijnych w POT .

W swojej prezentacji przedstawił  2 letni plan działań promocyjnych realizowanych przez POT w ramach Programu Promocji Usług Prozdrowotnych na wybranych rynkach zagranicznych.

Wszyscy uczestnicy konferencji  wyrazili nadzieję, że poprzez wspólny wysiłek  i pracę przedsiębiorców w tworzeniu atrakcyjnej oferty usług medycznych i zdrowotnych oraz dobrze opracowana i realizowana strategia promocji Polski w tym zakresie  będzie gwarantem rozwoju nie tylko regionalnego ale całej Polski.

źródło: www.pot.gov.pl