POT prezentuje nowy portal dla sektora usług prozdrowotnych

Polska Organizacja Turystyczna realizując działania informacyjno – promocyjne w ramach Branżowego Programu Usług Prozdrowotnych uruchomiła nowy portal internetowy dostępny na stronie: https://health.trade.gov.pl/pl

Celem portalu jest informowanie przedsiębiorców polskich o wydarzeniach związanych z programem  który będzie realizowany do 2020 roku. Będą to imprezy targowe, misje dziennikarskie, a także kolejne konkursy na dofinansowanie organizowane przez PARP. Szczegółowy kalendarz planowanych wydarzeń znajduje się na stronie.

Portal jest skierowany do polskich przedsiębiorców z sektora usług prozdrowotnych zainteresowanych pozyskiwaniem pacjentów z rynków zagranicznych.  Działalność promocyjna w ramach programu będzie obejmować rynek rosyjski, ukraiński, norweski, amerykański oraz arabski.

Ponieważ na stronie będą zamieszczane także relacje z wydarzeń oraz wnioski ze zdobytych doświadczeń informacje te powinny być także interesujące dla podmiotów medycznych generalnie zainteresowanych tematem turystyki medycznej. Nadal brakuje centralnego ośrodka koordynującego rozwój tej branży w Polsce. Być może nowy portal przyczyni się do poprawienia sytuacji w tym zakresie.