POT promował polską ofertę usług prozdrowotnych w Kalinigradzie

Targi „Medycyna i Kosmetologia” przyciągnęły licznych wystawców z rynku lokalnego, jak również Polski i Litwy. Przez trzy dni podmioty te prezentowały swoje oferty w obszarze usług prozdrowotnych, sprzętu do diagnostyki, rehabilitacji, zdrową żywność i suplementy diety.

Na stoisku zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną w ramach poddziałania 3.3.2 Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój promowano krajową ofertę usług leczniczych. Szczególne zainteresowanie wzbudzały bezpłatne materiały dostępnych w jęz. rosyjskim dotyczące obiektów spa, uzdrowisk oraz placówek medycznych. Do dyspozycji odwiedzających polskie stoisko medyczne przeznaczony został również doświadczony ekspert, który udzielał informacji w zakresie usług prozdrowotnych świadczonych w naszym kraju. Na targach swoje stoisko zorganizowali także inni uczestnicy programu Go to Brand, m.in. PZO Spychowo, Medycyna Dąb oraz portal promujący polską przyrodę, a także szpitale z woj. warmińsko-mazurskiego, w tym: Klinika Potocki z Braniewa oraz sieć Medincus.

Obwód kaliningradzki, po okresie stagnacji spowodowanej kryzysem gospodarczym, zwraca coraz większą uwagę polskich firm, dążących do pozyskania potencjalnych klientów z Rosji. Jednocześnie, znaczne zainteresowanie odwiedzających stoisko ofertą leczniczą oraz ich konkretne zapytania, potwierdzały otwartość Rosjan na pobyt w Polsce w celach zdrowotnych. Najczęściej zadawano pytanie o szczegóły oferty leczenia operacyjnego problemów neurologicznych, kardiologicznych i ortopedycznych oraz o kliniki rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych.

Więcej na stronie https://pot.gov.pl/pl

(Źródło: Polska Organizacja Turystyczna)