Turystyka medyczna w Krakowie – inwentaryzacja

Informacje na temat zaaktualizowanej bazy podmiotów medycznych z Krakowa w 2019 r.

Kontynuując działania zainicjowane w 2018 r., kiedy to przeprowadzono inwentaryzację placówek medycznych na zlecenie Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa mającą na celu ich ocenę w zakresie potencjału obsługi pacjentów zagranicznych, w tym roku prezentujemy zaktualizowaną listę placówek, które ponownie zostały zweryfikowane pod kątem kryteriów istotnych przy obsłudze obcokrajowców, aby ocenić ich stan rozwoju turystyki medycznej. Badania zostały przeprowadzone przez Fundację Proturmed.

Podobnie jak rok temu pod uwagę brane były m.in. takie kryteria jak: dostępność tłumaczeń witryn internetowych placówek na języki obce, czy informacji na temat osób dedykowanych do obsługi obcokrajowców. Placówki, które sprostały podstawowym wymaganiom poddane zostały badaniu w formule „anonimowy klient”, mającym zweryfikować bardziej szczegółowo ogólnodostępne dane. Dodatkowo sprawdzono przygotowanie i gotowość placówek medycznych do wsparcia turystów w zakresie obsługi typowo turystycznej.

Analiza ta pozwoliła na przygotowanie listy placówek wykazujących doświadczenie i wolę obsługi klientów zagranicznych, do której link prezentujemy poniżej. Jednocześnie baza ta stanowi punkt wyjścia do kolejnych działań planowanych przez Urząd Miasta Kraków.

Lista placówek ma charakter poglądowy, odnoszący się do kryteriów związanych potencjałem, doświadczeniem, przygotowaniem i planami placówek medycznych w zakresie obsługi pacjentów zagranicznych. Należy podkreślić, że wykaz nie odzwierciedla całej palety usług medycznych w Krakowie, a Urząd Miasta Krakowa nie ponosi odpowiedzialności za jakość usług świadczonych przez wskazane podmioty medyczne.

Więcej na temat badań oraz lista podmiotów tutaj: https://ibirtm.pl/audyt-bazy-podmiotow-medycznych-z-krakowa-2019/

Link do oficjalnego portalu Turystyka medyczna w Krakowie  http://krakow.pl/222169,artykul,turystyka_medyczna_w_krakowie.html

Link do bazy placówek: http://krakow.pl/turystyka_medyczna_w_krakowie/222858,artykul,wyszukiwarka_placowek_medycznych.html

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrzewodnik Fundacji Proturmed z polską ofertą medyczną
Następny artykułTargi ITB w Berlinie. Dlaczego warto na nich być?
Obroniony doktorat dotyczący innowacyjności usług medycznych na Uniwersytecie Alberta Ludwiga we Freiburgu w 2006 roku oraz praca naukowa, dydaktyczna i praktyczna w obszarze turystyki stanowią fundament jej zainteresowania zjawiskiem turystyki medycznej. Prowadzi prace badawcze na ten temat od 2009 roku, jest autorką licznych analiz, opracowań praktycznych i prelekcji w kraju i za granicą. Intensywnie współpracuje z wieloma międzynarodowymi ekspertami turystyki medycznej. Współzałożycielka Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej.