Targi ITB Berlin wracają na żywo od 7 marca

Jutro rozpoczynają się targi ITB w Berlinie. Turystyka medyczna będzie na nich obecna w dużo większym stopniu aniżeli w poprzednich latach.

Po trzech latach przerwy, w dniach od 7 do 9 marca 2023 , odbędą się targi ITB – do 2020 r. największe targi turystyczne na świecie. Ze względu na pandemię ostatnie edycje targów  były odwoływane, odbywały się wyłącznie w ograniczonej formule online.

Tegoroczna edycja wraca w krótszej formule: zamiast 5 dni odbędą się tylko 3 dni przeznaczone wyłącznie dla przedstawicieli branży. Program targowy jak zwykle jest bogato wypełniony uzupełniającymi konferencjami, warsztatami, prezentacjami i imprezami towarzyszącymi.

Pomimo mniejszej aniżeli zazwyczaj ilości wystawców, udział turystyki medycznej i zdrowotnej znaczenie wzrósł w skali całego wydarzenia. Tej części turystyki poświęcona będzie nie tylko specjalna część kongresowa, ale cała hala nr 26c co nigdy wcześniej nie miało miejsca.

W ramach konferencji , drugiego dnia o godzinie 14:00 wystąpi dr Anna Białk-Wolf z Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej z prezentacją na temat: „New challenges in the evolving medical tourism. How dynamic political and technological factors are shaping the business of medical tourism”. Wystąpienie ma być poświęcony dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku w kontekście aktualnie zachodzących przemian technologiczno – społeczno – politycznych.

Polska oferta turystyki medycznej oraz zdrowotnej będzie prezentowana min. na stoisku Fundacji Proturmed z Gdańska, która będzie stanowiła część stoiska narodowego Polskiej Organizacji Turystycznej na hali 27.

Zapraszamy do bezpośredniego udziału lub śledzenia relacji z wydarzenia.