Konferencja LubTech Digital Health 2021 – relacja

Fot. Agnieszka Wrońska, Biuro Promocji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

W dniu 8 września 2021 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się międzynarodowa konferencja dedykowana cyfrowemu zdrowiu – “LubTech-Digital Health 2021”. Głównymi organizatorami wydarzenia były Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Miasto Lublin, Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Inicjatywa konferencji powstała w ramach współpracy w Klastrze Lubelska Medycyna – największym klastrze w obszarze zdrowia i medycyny w Polsce. To pierwsza z cyklu konferencji poświęconych nowym technologiom, która będzie realizowana pod wspólną marką LubTech. W organizację konferencji włączyły się także firmy będące członkami Klastra: Netrix Group Sp. z o.o., Billennium Sp. z o.o., Medisept Sp. z o.o., Migam RKPK Sp. z o.o. S.K.A.

Konferencja zgromadziła ponad 30 panelistów z Polski, Belgii, Danii i Włoch. Eksperci związani ze środowiskiem naukowym i biznesu,  przedstawiciele podmiotów leczniczych, administracji rządowej i samorządowej oraz instytucji otoczenia biznesu debatowali o aktualnych trendach w obszarze e-zdrowia. Omówiono  najważniejsze cele, realizowane i planowane projekty, potencjalne źródła ich finansowania oraz system wsparcia dla rozwoju innowacji w tym obszarze. Wymiana doświadczeń w środowisku międzynarodowym była również okazją do  poszerzenia wiedzy w zakresie prawnych, społecznych i etycznych barier wdrażania innowacji w obszarze e-zdrowia.

W konferencji uczestniczyło ponad 1100 odbiorców, stacjonarnie i online.

Konferencja została zorganizowana pod patronatami honorowymi Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezesa Agencji Badań Medycznych, Marszałka Województwa Lubelskiego, Rektora Politechniki Lubelskiej, Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Patronaty medialne nad konferencją objęły: Liderzy Innowacyjności, Medicus – Miesięcznik Lubelskiej Izby Lekarskiej, Polskie Radio Lublin, Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Panorama Lubelska, Dziennik Wschodni, LAJF Magazyn Lubelski, Polityka Senioralna.

(materiał prasowy organizatorów wydarzenia)

Relację z całego wydarzenia można zobaczyć tutaj: