„50+ SHOW” w Londynie – Health Tourism

Zgodnie z wcześniejszą obietnica udałem się na targi ’50+ show', w związku z czym napisze kilka slow spostrzeżeń. Impreza ta kierowana jest do ludzi “po pięćdziesiątce”, szukających przeróżnych ofert dedykowanych właśnie tej grupie wiekowej. Wydarzenie, które odbyło się w Londynie w połowie lipca, zostało przygotowane w sposób profesjonalny, zarówno od strony organizacyjnej jak i reklamowej. W ciągu trzech dni Hale Olimpia odwiedziło 10’764 osób, co jest rekordowa frekwencja tej imprezy od początku jej istnienia. Pokaz był największy w historii z ponad 150 wystawcami oraz atrakcjami takimi jak: parkiet taneczny, pokazy kulinarne i ruchowe, ścianka wspinaczkowa, pokazy mody, modelowe domy, dwa seminaryjne teatry. Interesującym dla naszej branży było pojawienie się osobnego sektora, wyróżnionego spośród pozostałych, pod nazwa Health Tourism. Wystawiały się tam kliniki i szpitale głownie z Europy (m.in. Węgry, Portugalia, Turcja) – nie zabrakło również odległych destynacji takich jak Indie. Wśród głównych specjalizacji należy wymienić stomatologie oraz chirurgie ogólną. Wystawiający się przygotowali profesjonalne stoiska, zapełnione nowoczesnymi 'ścianami' z pięknymi grafikami, rozdawali broszury oraz najwyższej jakości materiały reklamowe. Często stoiska posiadały specjalne miejsce do rozmowy potencjalnego pacjenta z lekarzem, co było świetną okazja do zademonstrowania swoich mocnych stron w bezpośredniej interakcji. Odwiedzający wykazywali z kolei duże zainteresowanie oferowanymi usługami oraz przystępnymi cenami zabiegów.

Spoglądając na to okiem obserwatora, który był już na kilku podobnych imprezach w Wielkiej Brytanii, na dzień dzisiejszy jest to zdecydowanie najlepsze miejsce dla firm działających w branży turystyki medycznej. Powodów można wymienić kilka:

  • przeważająca cześć grupy docelowej pacjentów podejmujących leczenie poza granicami własnego kraju, to ludzie w wieku 45-60 lat, a wiec ci sami którzy odwiedzają z zainteresowaniem “50+ show”
  • organizatorzy dołożyli wszelkich starań ażeby frekwencja była duża, inwestując w kampanie reklamowe oraz PR na długo przed rozpoczęciem imprezy
  • wybór miejsca (jedna z największych hal wystawowych w mieście) i właściwiej daty (jeszcze przez rozpoczęciem wakacji szkolnych)

Koszty wystawienia się na tych targach są porównywalne z każdą podobna impreza organizowana w tej części Europy, przez co są osiągalne również dla Polskich klinik i szpitali. Ponadto dostępne są 3 lokalizacje – Londyn, Manchester i Glasgow, dzięki czemu można 'targetowac' nie tylko Londyńczyków. Następne wydanie odbędzie się w Szkocji w dniach 9-10 listopada, a kolejne w centrum Wielkiej Brytanii w dniach 1-2 marca 2013. Zainteresowanych odziałem odsyłam do strony organizatorów imprezy, klikając w powyższe linki. Jak zawsze pozostaje również do dyspozycji i chętnie pomogę szpitalom, klinikom myślącym poważnie o inwestycji w pozyskiwanie zagranicznych pacjentów.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAnaliza sektora turystyki medycznej – destynacje
Następny artykułWielkość rynku turystyki medycznej w Polsce
Z turystyką medyczną związany bez przerwy od 2008 roku. Zdobywał doświadczenie m.in. prowadząc własny gabinet stomatologiczny w Wakefield (UK), skąd wysyłał Brytyjczyków do partnerskiej kliniki w Krakowie na leczenie kompleksowe. Zrealizował szereg projektów związanych z turystyką medyczną, doradza, prowadzi szkolenia i seminaria dla właścicieli, menadżerów polskich klinik. Współpracuje z instytucjami i organami opiniotwórczymi za granicą. Obecnie współwłaściciel Dentim Clinic w Katowicach, w którym nadal przyjmuje turystów medycznych.