Promocja polskiej turystyki medycznej w Moskwie

W dniach od 13 do 15 marca 2018 na targach INTERMED w Moskwie zaprezentowano krajową ofertę medyczną skierowaną na rynek rosyjski, w szczególności polskich uzdrowisk, obiektów spa oraz szpitali i klinik zainteresowanych pozyskaniem pacjenta rosyjskiego

W roku bieżącym już po raz drugi w ramach realizacji poddziałania 3.3.2 Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brandna targach turystycznych MITT w Moskwie zorganizowane zostało Polskie Stoisko Narodowe. Podczas trzech dni targowych, tj. od 13 do 15 marca zaprezentowano krajową ofertę medyczną skierowaną na rynek rosyjski, w szczególności polskich uzdrowisk, obiektów spa oraz szpitali i klinik zainteresowanych pozyskaniem pacjenta rosyjskiego.

Na wstępie warto podkreślić, iż Rosja od stosunkowo niedawna prowadzi politykę promowania swojego kraju w zakresie turystyki przyjazdowej, co w rezultacie powoduje, że Rosjanie stanowią atrakcyjną grupę potencjalnych turystów, otwartych na oferty zagraniczne.

Przebieg targów potwierdził duży potencjał rozwoju dla polskiej turystyki medycznej w kierunku wschodnim. Zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych pojawiało się wiele zapytań o konkretne wskazanie miejsc w Polsce specjalizujących się w leczeniu ortopedycznym, rehabilitacyjnym, onkologicznym, laryngologicznym, a także kardiologicznym. Ponadto, klienci biznesowi z Rosji, Białorusi oraz Ukrainy wykazywali chęć nawiązania relacji z podmiotami polskimi w zakresie wspólnej obsługi pacjentów oraz współpracy medycznej.

Więcej na stronie: https://health.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/274430,polska-oferta-medyczna-na-targach-mitt-w-moskwie.html

(źródło: Polska Organizacja Turystyczna)