Jak robi się biznes w turystyce medycznej

Tym razem nietypowo – zamiast artykułu postanowiłem umieścić film. Jest to materiał przygotowany przez telewizje SKY, który ukazał się niedawno w ramach cyklu programów zwróconych do brytyjskiej społeczności.

Proszę zwrócić uwagę na OGROM tego przedsięwzięcia  Ponad 60 zatrudnionych osób – oprócz lekarzy i asystentek są tez osoby desygnowane do obsługi turystyki medycznej – cala logistyka w jednym miejscu – właśni kierowcy, koordynatorzy (swoja droga Native Speaker). Cala operacja przebiega sprawnie dzięki temu, że wszyscy mówią obcymi językami i są zaangażowani w obsługę pacjentów. Oczywiście należy pamiętać iż prezentowana tutaj klinika działa od końca lat dziewięćdziesiątych wiec ma spore doświadczenie. Nie zbudujemy zatem tego samego w rok ale widać potencjał jaki leży w tym biznesie!

Na sam koniec jeszcze jedna sprawa ważna podkreślenia  Ten program jest efektem kontynuowanego przez lata PR’u, o którym już mówiłem wielokrotnie. Węgierskie kliniki pojawiają się dosyć często w gazetach w postaci artykułów wywiadów itd. Telewizja nie przychodzi od tak po prostu do pierwszej lepszej kliniki. W związku z tym, jeżeli polski kliniki chcą iść tym samym kierunku co Węgrzy, trzeba tez w to zainwestować.

http://www.kreativdentalclinic.co.uk/dentistry_in_hungary.php

PS. W przyszłym roku Kreativ Dental chce otwierać kolejna klinikę, ponieważ jak to określił właściciel „nie wyrabiają się” z ilością pacjentów …

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŚwiatowy lider w turystyce medycznej
Następny artykułTurystyka-Medyczna.com podsumowanie roku 2012
Z turystyką medyczną związany bez przerwy od 2008 roku. Zdobywał doświadczenie m.in. prowadząc własny gabinet stomatologiczny w Wakefield (UK), skąd wysyłał Brytyjczyków do partnerskiej kliniki w Krakowie na leczenie kompleksowe. Zrealizował szereg projektów związanych z turystyką medyczną, doradza, prowadzi szkolenia i seminaria dla właścicieli, menadżerów polskich klinik. Współpracuje z instytucjami i organami opiniotwórczymi za granicą. Obecnie współwłaściciel Dentim Clinic w Katowicach, w którym nadal przyjmuje turystów medycznych.