Poradnik dotyczący turystyki medycznej

Gdy zaczynałem swoją przygodę z turystyką medyczną pięć lat temu, nigdzie nie było informacji dotyczących tego tematu w ujęciu praktycznym dla osób takich jak ja. Nie zmieniło się to bynajmniej od tamtej pory, a porady dla osób zaangażowanych w obsługę pacjentów zagranicznych są niedostępne. Nikt nie udziela nawet częściowych informacji, z których „nowicjusze” mogli by skorzystać, i wdrożyć je w swoje działania z pacjentem zagranicznym. Zbiór takich porad byłby niewątpliwie pomocny i wspierałby cały sektor turystyki medycznej w Polsce, co przełożyłoby się na lepsze doświadczenia „turystów”, a tym samym na ich większa liczbę.

Postanowiłem zatem przedstawić szereg wskazówek, w których każdy niezależnie od stopnia zaangażowania i doświadczenia, znajdzie coś dla siebie. Ponieważ zagadnienie jest obszerne, poświecę na to kilka artykułów obejmujących grupy tematyczne. Pośród nich znajdą się miedzy innymi:

  • aspekty prawne, regulacje, różnice międzynarodowe, potencjalne zagrożenia oraz jak się przed nimi zabezpieczyć
  • przygotowanie się na przyjecie pacjenta zagranicznego, ustalenie optymalnego działania w klinice/szpitalu
  • organizacja pobytu pacjenta zagranicznego w Polsce, pomoc przy planowaniu przelotu, noclegów, transportu i czasu wolnego
  • różnice kulturowe a sposób obsługi klienta, nowe podejście do pacjenta, trening personelu
  • i wiele innych

Zachęcam do lektury już wkrótce!

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPR antypolski w prasie zagranicznej
Następny artykułPoradnik obsługi pacjenta zagranicznego, cz.1
Z turystyką medyczną związany bez przerwy od 2008 roku. Zdobywał doświadczenie m.in. prowadząc własny gabinet stomatologiczny w Wakefield (UK), skąd wysyłał Brytyjczyków do partnerskiej kliniki w Krakowie na leczenie kompleksowe. Zrealizował szereg projektów związanych z turystyką medyczną, doradza, prowadzi szkolenia i seminaria dla właścicieli, menadżerów polskich klinik. Współpracuje z instytucjami i organami opiniotwórczymi za granicą. Obecnie współwłaściciel Dentim Clinic w Katowicach, w którym nadal przyjmuje turystów medycznych.